0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нема опасност од линданот, пожарот во „ОХИС“ локализиран

Не постои опасност за жителите на општината Кисела Вода, ниту за градот Скопје, бидејќи пожарот е локализиран. Најголем дел од хемикалиите веќе се отстранети од „ОХИС“ и од дворот на фабриката, изјави попладнево градоначалникот на Кисела Вода, Филип Темелковски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close