0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Нема никаков проблем со регистарските таблици, ниту со закажување термини за патни исправи , тврди Спасовски

Регистарските таблички пристигнуваат во континуитет и граѓаните врз основа на потребите може да си бараат и да ги подигнуваат. Имавме проблем од аспект на јавните набавки, такви се законските прописи, но тој проблем е надминат и стигнуваат на дневна основа регистарски таблици, вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Back to top button
Close
Close