0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нема недостиг на клексан, тврди министерот Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека нема недостиг на клексанот кој се користи како антикоагулантна терапија, иако е зголемена потрошувачката за него. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close