Svet.SlajderБалканДописници Свет

Нема намалување на казните за осудените од Златна зора за формирање криминална организација

За раководството на криминалната организација, односно за лидерот на Златна зора и за шестемина поранешни пратеници, нема да бидат земни предвид олеснителните околности предложени од нивните адвокати и нема да има намалување на нивните казни, јави дописничката на МИА од Атина

Back to top button
Close
Close