0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Нема корупција во највисокиот ешалон на власта, тврди премиерот

Премиерот Зоран Заев прашан денеска дали ќе побара одговорност од вицепремиерот за борба против корупцијата, по објавениот Извештај на Стејт департментот за инвестициска клима за 2021, во којшто меѓудругото се нотира и дека корупцијата е постојан проблем за водење бизнис во земјава, категоричен е дека во највисокиот ешалон на власта, па дури и во вториот ешалон не е препознаена корупција.

Back to top button
Close
Close