0_Магазин.ПорталДописници СветЗанимливости

Нема фаворит на Канскиот филмски фестивал пред вечерашново доделување на Златната палма

Да се избере меѓу 24-те филмови во официјалната конкуренција, нема да биде лесно за жирито со кое претседаваше американскиот филмски режисер Спајк Ли. Според сите филмски критичари, нема фаворит помеѓу филмовите, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close