0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нема да дозволиме злоупотреба на службената положба, велат од ДИЖС по апсење инспектор за животна средина

Државниот инспекторат за животна средина соопшти дека денешното апсење државен инспектор за животна средина заради сомневање дека примил поткуп е доказ за, како што велат, дека сме решени да се пресметаме со корупцијата и да ја вратиме довербата во институциите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close