0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Нема да дозволиме зголемување на цената на струјата

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски порачува дека во јуни или јули годинава нема да дозволат зголемување на цената на струјата на регулираниот пазар.

Back to top button
Close
Close