ЕвропаЕвропа.Портал

Неколкумина повредени на рејв забава во Франција по жестоки судири со полицијата, момче остана без рака

Жестоки судири избија меѓу учесници на рејв забава и полицијата која се обиде синоќа да спречи незаконска забава во северозападна Франција, што резултираше со неколкумина повреди, меѓу кои и еден млад човек кој остана без рака.

Back to top button
Close
Close