Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Неколкумина полесно повредени во сообраќајка на пет автомобили кај Радовиш

Во сообраќајка која се случи попладнево во 16:30 часот на местото „Директорска кривина“, на патот Радовиш-Штип, учествувале пет автомобили, при што неколку лица се полесно повредени.

Струмица, 11 септември 20202 (МИА) – Во сообраќајка која се случи попладнево во 16:30 часот на местото „Директорска кривина“, на патот Радовиш-Штип, учествувале пет автомобили, при што неколку лица се полесно повредени.

Сообраќајката ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информрираше дека сообраќајот на овој дел бил пренасочен по споредeн пат.

Увид на местото на несреќата, по овластување на јавен обвинител, е извршен од страна на увидна екипа од ОВР Радовиш. рт/сп/

Фото: МИА архива

Back to top button
Close
Close