Општински вестиСкопје

Неколку улици во Аеродром денеска без вода

Без вода денеска од 12:00 часот се корисниците од улиците „Грамос“, „Митре Влаот“, „Димитар Македонски“, „Блажо Орландиќ“ и „Црноризец Храбар“ во Општина Аеродром.

Скопје, 2 јуни 2021 (МИА) – Без вода денеска од 12:00 часот се корисниците од улиците „Грамос“, „Митре Влаот“, „Димитар Македонски“, „Блажо Орландиќ“ и „Црноризец Храбар“ во Општина Аеродром.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф-80 мм на улицата „Грамос“ бр.1.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close