Општински вестиСкопје

Неколку улици од Општина Гази Баба утре без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од Општина Гази Баба, соопштуваат од РЦУК - Скопје.

Скопје, 23 април 2021 (МИА) – Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од Општина Гази Баба, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 08:30 до 12:30 часот, без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од улиците „Томас Минцер“ и „Тодор Ецов“, Општина Гази Баба.фф/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close