Општински вестиСервисни информацииСкопје

Неколку скопски улици утре без вода

Прекин во водоснабдување утре од 8:30 часот ќе имаат корисниците од улиците „Димитрија Чуповски“, „11 Октомври“ и „Македонија“.

Скопје, 15 јуни 2021 (МИА) – Прекин во водоснабдување утре од 8:30 часот ќе имаат корисниците од улиците „Димитрија Чуповски“, „11 Октомври“ и „Македонија“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект во шахта од ф 2* на улица „Димитрија Чуповски“ бр.1

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.фф/скс/

Таг
Back to top button
Close
Close