Дописници МКДОпштински вести

Неколку кичевски села денеска без струја

Без напојување со електрична енергија денеска се неколку кичевски села, соопшти РЦУК - Кичево.

Кичево, 4 септември 2020 (МИА) – Без напојување со електрична енергија денеска се неколку кичевски села, соопшти РЦУК – Кичево.

Во периодот од 7 до 15 часот без елетрична енергија се корисниците од кичевските села Лисичани, Челопеци, Дупјани, Вранештица, Цер, Србјани, Староц, Бигор Доленци, Велменци и Шутово.рз/фф/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close