0_Sport,PortalFutboll

Nejmar lojtari më i mirë në Liga 1 në janar

Federata franceze e futbollit në ueb faqen e tyre zyrtare e ka publikuar se sulmuesi i Paris Sen-Zhermen,  Nejmar është shpallur lojtari më i mirë në Ligën 1 në janar.

Paris, 21 shkurt 2020 (MIA) – Federata franceze e futbollit në ueb faqen e tyre zyrtare e ka publikuar se sulmuesi i Paris Sen-Zhermen,  Nejmar është shpallur lojtari më i mirë në Ligën 1 në janar.

Braziliani, i cili në janar shënoi katër gola dhe bëri një asistim, ka fituar 62 % të votave.

Konkurrentët e Nejmarit për çmimin ishin Iunis Abdelhamid nga Rems dhe Musa Dembele nga Lion të cilët fituan 20, gjegjësisht 18 për qind. ls/shk/

Таг
Back to top button
Close
Close