Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Неисправни 18 автобуси и други возила за јавен превоз во Кичево

Во акциската контрола на автобуси и други возила кои вршат јавен превоз во Кичево, констатирано е дека 18 превозни средства се неисправни и се испратени на технички преглед.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close