Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Нехамер: Терористички напад во Виена, најверојатно има мртви и поголем број ранети

Австрискиот министер за внатрешни работи Карл Нехамер изјави дека вечерва во центарот на Виена се случил терористички напад и дека најверојатно има повеќе мртви и ранети.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close