Дописници МКДОпштински вести

Неготино без вода утре од 9 до 20 часот

Граѓаните на Општина Неготино утре ќе останат без вода за пиење во периодот од 9 до 20 часот.

Неготино, 25 февруари 2021 (МИА) – Граѓаните на Општина Неготино утре ќе останат без вода за пиење во периодот од 9 до 20 часот.

Прекинот со водоснабдувањето е поради преспојување  на новоизградената линија на главниот цевковод ф300 во Кавадарци, информираа денеска од ЈП ,,Комуналец” – Неготино.

Оттаму ги замолија граѓаните за разбирање и трпение. свд/свс/

Таг
Back to top button
Close
Close