0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Negociata për gjuhën dhe identitetin nuk ka pasur e as nuk do të ketë, porositën Pendarovski dhe Zaev

Kryeministri Zoran Zaev deklaroi sot se është i papranueshëm pretendimi se gjuha dhe populli maqedonas vijnë nga gjuha bullgare dhe se për ne vijat e kuqe janë se nuk ka negociata për identitetin e maqedonasve dhe gjuhën maqedonase.

Back to top button
Close
Close