0_Македонија.ПорталОпштество

Негативен резултатот на последното лице што денеска беше тестирано за коронавирус

Тестовите на лицето за кое попладнево се чекаа резултатите се негативни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство.

Скопје, 27 февруари 2020 (МИА) – Тестовите на лицето за кое попладнево се чекаа резултатите се негативни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство.

-Резултатите на лицето пристигнато од Италија, кое се тестираше во изминативе неколку часа на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се негативни на корона вирус. Ова е последното лице за кое се чекаа резултатите и во овој момент нема други лица кои се тестираат на корона вирус, соопштуваат од Министерството за здравство.скс/сст/

Back to top button
Close
Close