0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Недоволната продукција на вакцините причина, според Заев, за доцнењето кај нас, вчера нови 726 заболени од Ковид-19

Бројот на новозаразени од коронавирусот и натаму е во пораст, особено во Охрид, Прилеп и во Кавадарци, каде што имаше најмногу случаи од британскиот сој на вирусот, кој брзо се шири. Според последната статистика, во Прилеп има 650 активни случаи, во Кавадарци 629, а во Охрид 438. Во Скопје и натаму има најмногу активни, и тоа 3930. Во Тетово 300, а во другите градови помалку од 300.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close