0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Неделкова: Некој не ме сака во судскиот систем

Поранешната претседателка и актуелна судијка во Врховниот суд, Лидија Неделкова, пред Основното јавно обвинителство – Скопје поднела кривична пријава против тројца членови на Судскиот совет за злоупотреба на службената положба. Според Неделкова, тие ја искористиле положбата да влијаат на постапката која се води против неа по поднесена претставка од сега веќе разрешениот судија Јово Вангеловски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close