КултураКултура.Портал

Недела со добитниците на наградата „Пегаз“ за 2020 година

Двата победнички романа на книжевната награда за најдобар необјавен роман на годината „Пегаз“ за 2020 година ќе бидат промовирани онлајн на фејсбук страницата на издавачката куќа „Арс Ламина“. Романот „Мртвите знаат најдобро“ од Владо Јаневски ќе биде промовиран вечер, во 19 часот, а „Лазарка“ од Љупчо Петрески на 1 јули во 19 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close