0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Недела на планетата Земја: Потребни се мерки за обнова на заштитените подрачја по Ковид-19

„Пост-ковид обнова во заштитените подрачја" беше една од темите на кои се дискутираше во пресрет на одбележувањето на Денот на планетата Земја - 22 април на онлајн настанот посветен на изнаоѓање решенија и насоки за надминување на бројните предизвици кои произлегоа од пандемијата, организиран од Светскиот фонд за природа (ВВФ) и Министерството за животна средина и просторно планирање. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close