СветСвет.Портал

Нед Прајс: Трпението на САД кон Иран не е неограничено

САД му понудија на Иран преговори под покровителство на ЕУ со учество на „шесторката“ меѓународни медијатори. Понудата е сè уште валидна, рече Прајс. Иран сè уште не се согласил да преговара со САД за нуклеарното прашање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close