BallkanBallkan.PortalSvet.Slajder

Në Turqi shtatë raste të reja të vdekjes nga Kovid-19

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahretin Koxha deklaroi se nga koronavurisi i ri e kanë humbur jetën shtatë persona dhe janë konfirmuar edhe 293 të infektuar me Kovid-19. Në 24 orët e fundit kemi marrë rezultate na 3.672 teste të koronavurisit. Janë konfirmuar 293 raste të reja të infektimit. Edhe krahas përpjekjeve që po i japim, sëmundja ka marrë jetën e shtatë personave, ka shënuar Koxha në Tuiter.

Ankara, 24 mars 2020 (MIA) – Ministri turk i Shëndetësisë, Fahretin Koxha deklaroi se nga koronavurisi i ri e kanë humbur jetën shtatë persona dhe janë konfirmuar edhe 293 të infektuar me Kovid-19.

Në 24 orët e fundit kemi marrë rezultate na 3.672 teste të koronavurisit. Janë konfirmuar 293 raste të reja të infektimit. Edhe krahas përpjekjeve që po i japim, sëmundja ka marrë jetën e shtatë personave, ka shënuar Koxha në Tuiter.

Ai veçanërisht i paralajmëron të rinjtë të mos mendojnë se do të përjashtohen nga epidemia.

“Ngadalësojeni ritmin e jetës. Mos u ekspozoni në rrezik. Mos e dërgoni rrezikun në shtëpi. Qëndroni në shtëpi. Jeta mund të vazhdojë edhe në shtëpi”, theksoi Koxha.

Në Turqi deri më tani nga Kovid-19 janë infektuar gjithsej 1.529 persona, ndërsa 37 e kanë humbur jetën. fb/

Таг
Back to top button
Close
Close