BallkanBallkan.PortalSvet.Slajder

Në Turqi mbi 2.400 të infektuar me Kovid-19, nga të cilët 59 e kanë humbur jetën

Numri i viktimave nga pasojat e koronavirusit në Turqi është rritur në 15 dhe tani arrin 59, deklaroi ministri i Shëndetësisë, Fahretin Koxha. Ai në Tuiter publikoi se numri i personave të infektuar nga Kovid-19 është rritur për 561, që do të thotë se gjithsej 2.433 persona janë infektuar me koronavirusin e ri.

Ankara, 26 mars 2020 (MIA) – Numri i viktimave nga pasojat e koronavirusit në Turqi është rritur në 15 dhe tani arrin 59, deklaroi ministri i Shëndetësisë, Fahretin Koxha.

Ai në Tuiter publikoi se numri i personave të infektuar nga Kovid-19 është rritur për 561, që do të thotë se gjithsej 2.433 persona janë infektuar me koronavirusin e ri. fb/

Таг
Back to top button
Close
Close