0_Sport,PortalFutboll

Në Totenhem besojnë se Kejn do të mbetet të paktën edhe një sezon

Udhëheqësia e Totenhem është e bindur se lideri i ekipit të Hari Kejn  nuk do ta braktisë ekipin së paku deri në vitin e ardhshëm, transmetoi "Dejli star".

Londër, 23 mars 2020 (MIA) – Udhëheqësia e Totenhem është e bindur se lideri i ekipit të Hari Kejn  nuk do ta braktisë ekipin së paku deri në vitin e ardhshëm, transmetoi “Dejli star”.

Marrëveshja e anglezit vlen deri në verën e vitit 2024.

Paraprakisht interesim për transferin e tij shprehën Real Madrid, Juventus dhe Mançester junajted.

“Transfermarkt” e vlerëson vlerën e tij në 150 milion euro.

Kejn nuk luan  nga fillimi i janarit për shkak të lëndimeve. Këtë sezon, futbollisti 26 vjeçar ka marrë pjesë në 25 ndeshje, shënoi 17 gola dhe dy asistime. sa/

Таг
Back to top button
Close
Close