0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Не стивнуваат реакциите за пописот, политичките чинители остануваат на своите ставови

И по објавата на методологијата за пописот од страна на Државниот завод за статистика во петокот, не стивнуваат реакциите за неговото спроведување. Од Владата најавуваат дека попишувањето ќе се врши со најстрого почитување на здравствените протоколи од Министерството за здравство. ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот за стопирање на пописот со собирање потписи од граѓаните. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close