0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Në Shkup optimizëm – ka hapësirë për arritjen e zgjidhjes me Sofjen, janë të mundshme riqartësime të Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

Pritje optimiste në Maqedoninë e Veriut për fillimin e negociatave aderuese me BE-në dy javë pas takimit të fundit të Këshillit për Punë të Përgjithshme të BE-së në Bruksel për harmonizimin e kornizës negociuese për vendin dhe nga samiti në kuadër të Procesit të Berlinit me të cilin bashkëkryeson Shkupi dhe Sofja. 

Back to top button
Close
Close