BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Në SHBA në janar më së shumti raste të vdekjes nga filimi i pandemisë

Në SHBA në janar është regjistruar numër më i madh i rasteve të vdekjes nga koronavirusi nga fillimi i pandemisë.

Uashington, 27 janar 2021 (MIA) – Në SHBA në janar është regjistruar numër më i madh i rasteve të vdekjes nga koronavirusi nga fillimi i pandemisë.

Nga 1 janari deri dje në SHBA janë regjistruar më shumë se 79.000 raste të vdekjes nga koronavirusi, që është mbi njëmijë më shumë nga rekordi paraprak në dhjetor, transmetojnë të dhënat e Si-En-En nga Universiteti Xhon Hopkins.

SHBA-ja është vendi i pare në botë sipas numrit të rasteve të konfirmuara të koronavirusit dhe sipas numrit të rasteve të vdekjes nga pasojat e infektimit. sa/ 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close