0_Maqedoni.PortalShoqëri

Në Serbi mund të vaksinohen edhe shtetas të Maqedonisë së Veriut, 73 persona janë vaksinuar në Vranjë dhe Bujanoc

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut kanë interes të madh për vaksinim në Serbi dhe deri më tani rreth 70 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, të cilët gjithashtu kanë shtetësi serbe, janë vaksinuar me vaksinën kineze të “Sinofarm” në pikën e kontrollit në Vranjë, njofton korrespodenti i MIA-s nga Beogradi.

Back to top button
Close
Close