Дописници МКДОпштински вести

Не се во функција ски-лифтовите на Попова Шапка

Ски-центарот Попова Шапка информира дека ски-лифотивте и жичниците од денес нема да работат затоа што се оштетените ски-патеките поради неповолните временски услови. Деновиве снегот се топеше и значително ја намали снежната покривка, а немаше нови врнежи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close