0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderShoqëri

Në repartet infektive ka 1663 pacientë me Kovid-19, në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 48 pacientë

Gjithsej 1663 pacientë pozitivë dhe të dyshuar për koronavirus po mjekohen në repartet infektive në Shkup dhe në spitalet në qytete të tjera. Ka rreth 380 shtretër të lirë spitalorë kovid qendrat, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.Në 24 orët e fundit, në kovid qendrat në Shkup janë hospitalizuar 48 pacientë të rinj për shkak të ndërlikimeve nga koronavirusi. Gjithsej 702 persona të dyshuar dhe të konfirmuar për Kovid-19 po trajtohen në repartet për sëmundje infektive në kryeqytet.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close