BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Në Peru për një ditë pothuajse 10.000 të infektuar të rinj me Kovid-19

Në Peru në 24 orët e kaluara janë regjistruar 9.441 raste të reja të Kovid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 507.996.

Lima, 14 gusht 2020 (MIA) – Në Peru në 24 orët e kaluara janë regjistruar 9.441 raste të reja të Kovid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 507.996.

Që nga fillimi i pandemisë në Peru, si pasoj e koronavirusit kanë vdekur 25.648 persona dhe janë shëruar 348.006 pacientë.

Presidenti i Perusë, Martin Vizkara shpalli gjendje të jashtëzakonshme në muajin mars dhe më vonë vendosi orë policore. bs/fab

Таг
Back to top button
Close
Close