0_Web_AktualeBallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Në përmbytjet në ishullin grek Evija, jetën e kanë humbur shtatë persona, ndërsa një është zhdukur

Numri i viktimave nga përmbysjet e mbrëmshme në ishullin grek Evija u rrit në shtatë persona, pasi mbrëmë janë nxjerrë trupat e pajetë të edhe dy personave, ndërsa një konsiderohet i zhdukur, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Athinë, 10 gusht 2020 (MIA) – Numri i viktimave nga përmbysjet e mbrëmshme në ishullin grek Evija u rrit në shtatë persona, pasi mbrëmë janë nxjerrë trupat e pajetë të edhe dy personave, ndërsa një konsiderohet i zhdukur, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Shërbimi zjarrfikës i Greqisë ka intervenuar në shpëtimin e 97 personave, prej të cilëve 43 janë shpëtuar me tre helikopterë.

Kryeministri grek Kirjakos Micotakis, i cili pëmres profilit të tij zyrtar në Tuiter dje ka shprehur keqardhje të thellë dhe ngushëllime deri te familjet e viktimave, sot do ta vizitojë rajonin e goditur. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close