0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Нејмар прогласен за играч на неделата во ЛШ

Фудбалерот на пари Сен-Жермен, Нејмар е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите.

Нион, 16 април 2021 (МИА) – Фудбалерот на пари Сен-Жермен, Нејмар е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите.

Бразилецот беше дел од вториот четвртфинален натпревар со Баерн (0:1), по што парижаните се пласираа во полуфиналето со вкупно 3:3.

Други кандидати во изборот беа играчот за врска на Реал Мадрид, Касемиро, играчот за врска на Манчестер сити, Илкај Гундоган и играчот за врска на Челзи, Кристијан Пулишиќ.

Првите полуфинални натпревари на турнирот ќе се одржат на 27 и 28 април, реваншите – на 4 и 5 мај. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close