0_Спорт.ПорталФудбал

Нејмар најдобар играч во Лига 1 во јануари

Францускиот фудбалски сојуз на официјалната веб-страница објави дека напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар е прогласен за најдобар играч во јануари во Лига 1.

Париз, 21 февруари 2020 (МИА) – Францускиот фудбалски сојуз на официјалната веб-страница објави дека напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар е прогласен за најдобар играч во јануари во Лига 1.

Бразилецот, кој во јануари постигна четири голови и направи една асистенција, освои  62% од гласовите.

Конкуренти на Нејмар за наградата му беа Иунис Абделхамид од Ремс и Муса Дембеле од Лион кои освоија 20, односно 18 проценти. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close