0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Нејмар ќе го пропушти Рио карневалот за прв пат по 6 години

Напаѓачот се присети дека присуствувал на секој од последните карневали во родната земја.

Париз, 22 февруари 2020 (МИА) – Една од големите sвезди на францускиот шампион ПСЖ, Нејмар ќе го пропушти карневалот во Рио Де Жанеиро за прв пат по шест години.

Напаѓачот се присети дека присуствувал на секој од последните карневали во родната земја.

„Сакам да објавам дека ќе го пропуштам карневалот во Рио за прв пат по шест години. Тоа е сè“, прокоментира Кариоката.

Од почетокот на сезоната, Нејмар има 13 гола на 14 натпревари за неговиот тим во Лига 1.

Таг
Back to top button
Close
Close