BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Në Kinë janë vaksinuar mbi 22 milionë njerëz

Kina ka zbatuar rreth 22.8 milionë doza të vaksinës kundër Kovid-19, deklaroi sot një zyrtar shëndetësor, ndërsa vendi e intensifikon fushatën përpara festave hënore të Vitit të Ri në shkurt dhe rritjes së udhëtimeve.

Back to top button
Close
Close