BotëBotë.Portal

Në Izrael bisedime mes Netanjahut dhe Ganc për koalicion

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu dhe rivali i tij kryesor, Beni Ganc dje filluan raund të ri bisedimesh për formimin e Qeverisë dhe për të evituar zgjedhje të treta parlamentare për më pak se një vit, që është ngjarje pa precedent.

Back to top button
Close
Close