BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Në ishullin grek Kërf detyrimisht ka zbritur një aeroplan për shkak të problemeve me njërin nga pasagjerët

Për shkak të një udhëtari i cili ka shkaktuar probleme,  një aeroplan udhëtues nga Turqia për në Britani të Madhe, mbrëmë detyrimisht ka zbritur në aeroportin e ishullit grek Kërf, publikuan mediat lokale, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Athinë, 27 gusht 2020 (MIA) – Për shkak të një udhëtari i cili ka shkaktuar probleme,  një aeroplan udhëtues nga Turqia për në Britani të Madhe, mbrëmë detyrimisht ka zbritur në aeroportin e ishullit grek Kërf, publikuan mediat lokale, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Sipas informatave të njëjta, në aeroplan ka pasur mbi 200 pasagjerë,  ndërsa gjatë fluturimit, udhëtari konkret  ka goditur nëpër dyert  dhe dritaret, dhe ka krijuar probleme, pas së cilës  piloti ka vendosur detyrimisht të zbresë në Kërf.

Pasagjeri ka zbritur nga aeroplani dhe është arrestuar, ndërsa fluturimi ka vazhduar drejt destinacionit përfundimtar. sr/sa/

Таг
Back to top button
Close
Close