BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Në Indi më shumë raste të vdekjes nga Kovid-19 se sa në Kinë

India sipas numrit të rasteve të vdekjes nga pasojat e koronavirusit të ri e tejkaloi Kinën.

Nju-Delhi, 29 maj 2020 (MIA) – India sipas numrit të rasteve të vdekjes nga pasojat e koronavirusit të ri e tejkaloi Kinën.

Sipas të dhënave të Ministrisë indiane të Shëndetësisë, në Indi, nga koronavirusi i ri kanë ndërruar jetë 4.706 , përderisa në Kinë numri i tyre është 4.638.

Me mbi 160.000 njerëz të infektuar, India për nga numri i të infektuarve e tejkaloi Kinën që para disa javësh.

India është në fazën e katërt të karaninës, por ende nuk dihen masat e mëtutjeshme, sepse sipas ekspertëve, kulmi i epidemisë ende nuk është arritur dhe pritet ai të ejtë në qershor apo në korrik. ab/

Таг
Back to top button
Close
Close