BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Në Greqi 2.135 raste të reja dhe 101 të vdekur

Në 24 orët e fundit, në Greqi sërish është rritur numri i rasteve të vdekjes  nga Kovid-19, 101 persona e kanë humbur jetën , gjithsej 1.815 nga fillimi i epidemisë, ndërsa janë regjistruar 2.135 raste të reja, me çka numri i të infektuarve është rritur në 95.137 persona, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close