BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Në fjalimin në KB, presidenti kinez bëri thirrje për unitet botëror

Në fjalimin e sotëm në Kombet e Bashkuara, presidenti kinez Si Xhinping i mbrojti me forcë ambiciet e Pekinit zyrtar dhe paralajmëroi se një përgjigje e papërshtatshme ndaj pandemisë së koronavirusit mund të jetë kërcënim për civilizimin.

Back to top button
Close
Close