BotëBotë.Portal

Në dy shtete australiane gjendje e jashtëzakonshme për shkak zjarreve

Autoritetet në shtetet australiane Kvinslnd dhe Uellsin e Ri Jugor shpallën gjendje të jashtëzakonshme për shkak zjarreve që shpërthyen gjatë fundjavës, me ç'rast e humbën jetën tre persona, ndërsa janë shkatërruar më shumë se 150 shtëpi

Back to top button
Close
Close