EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Në Danimarkë numër më i madh në nivel ditor të të infektuarve nga fillimi i pandemisë

Danimarka dje ka regjistruar numër më të madh ditor të të infektuarve nga fillimi i pandemisë së koronavirusit - 589, bëri të ditur Instituti danez i Shëndetësisë. 

Kopenhagë, 20 shtator 2020 (MIA) – Danimarka dje ka regjistruar numër më të madh ditor të të infektuarve nga fillimi i pandemisë së koronavirusit – 589, bëri të ditur Instituti danez i Shëndetësisë.

Sipas institutit, numrat e lartë janë rezultat i rritjes së kapacitetit të testimit.

Nga fillimi i epidemisë në Danimarkë janë regjistruar rreth 22.000 raste me koronavirus dhe 635 raste të vdekjeve. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close