EvropëEvropë.Portal

Në Britani më shumë se 32.000 viktima nga Kovid-19, më së shumti në Evropë

Në Britani të Madhe më shumë se 32.000 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi i ri, që është numri më i madh i rasteve të vdekjeve në Evropë, sipas të dhënave të sotme.

Londër, 5 maj 2020 (MIA) – Në Britani të Madhe më shumë se 32.000 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi i ri, që është numri më i madh i rasteve të vdekjeve në Evropë, sipas të dhënave të sotme.

Sipas Zyrës për Statistikat Kombëtare, 29.648 njerëz kanë vdekur në Britaninë e Madhe dhe Uells që nga 24 prilli ku dhe së bashku me viktimat në Skoci dhe Irlandën Veriore, ky numër është 32.313.

Më parë, Italia ishte vendi më i goditur nga koronavirusi në Evropë. bs/fab

Таг
Back to top button
Close
Close