BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Në Athinë është regjistruar tërmet prej 4,3 ballëve

- Tërmet me fuqi prej 4,3 ballëve sipas Shkallës së Rihterit ishte regjistruar sot pasdite në rajonin Atika, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Athinë, 3 shtator 2020 (MIA) – Tërmet me fuqi prej 4,3 ballëve sipas Shkallës së Rihterit ishte regjistruar sot pasdite në rajonin Atika, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatoriumit Kombëtar, epiqendra ishte 17 kilometra në jug të para lagjesRafinë e cila gjendet në pjesën lindore të Atikës, pjesa më e gjerë e Athinës.

Tërmeti ishte ndjerë në disa lagje, si dhe në qendër të Athinës. fc/

Таг
Back to top button
Close
Close