БалканСвет.Слајдер

Нејасно предупредување од директорот на словенечкиот Институт за јавно здравје

Се влошува епидемиолошката ситуација во Словенија, а во изминатите 24 часа потврдени се 111 новозаразени луѓе со Ковид-19. Но, тема на денот е вчерашната нејасна изјава на директорот на словенечкиот Институт за јавно здравје, Милан Крек, кој им препорача на Словенците да не патуваат во странство по 15 август

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close